Cześć, jestem EKSPERTEM FINANSOWYM

Nazywam się Julian i tak jak Ty jestem osobą odpowiedzialną finansowo za zespół internacjonalizacji naszej szkoły. Będę Twoim przewodnikiem po kursie finansów i materiałach. Cieszę się, że tu jesteś, witaj na pokładzie, nowy kolego!

O mnie

Oprócz codziennych obowiązków księgowego w szkole odpowiadam za finansowe aspekty działań związanych z internacjonalizacją.

Znam się na liczbach i zarządzaniu dokumentami, dogłębnie rozumiem zasady finansowe i prawne aspekty związane z finansami.

Moje zadania

W przypadku każdego projektu międzynarodowego realizowanego przez moją szkołę (jako partner lub koordynator, obejmującego wyłącznie mobilności fizyczne lub współpracę online), zazwyczaj:

-Upewnij się, że przeczytałem, rozumiem i stosuję wszystkie warunki umowne dotyczące finansów wydane przez finansującego, władze krajowe i koordynatora projektu;

-przygotowanie dokumentów sprawozdawczości finansowej, narzędzi raportowania wewnętrznego i kart czasu pracy;
- upewnić się, że dotacje są wydawane zgodnie z warunkami umownymi i przestrzegane są kategorie budżetowe, a wszystkie wydatki są kwalifikowalne;
-zbierz i sprawdź wszystkie dokumenty finansowe od partnerów;
-wspiera Koordynatora Projektu w planowaniu środków finansowych;
- obsługiwać przelewy bankowe, obliczać i opłacać wynagrodzenia / składki na ubezpieczenia społeczne zgodnie z prawem krajowym i postanowieniami umownymi;
-przygotowanie raportów finansowych dla projektu;
-sygnalizować wszelkie problemy (np. nadmierne / niedostateczne wydatki) kierownikowi projektu;

Moje wykształcenie i doświadczenie

Ukończyłem finanse i rachunkowość i jestem księgowym w pełnym wymiarze godzin.

Moje wady

Czasami proszę o zbyt wiele dokumentów - nawet tych, które nie są wymagane zgodnie z warunkami finansowymi zawartymi w umowie o dofinansowanie.

Moje kluczowe kompetencje

Oto kluczowe kompetencje, których potrzebujemy jako osoby odpowiedzialne finansowo, a które zdobędziesz, biorąc udział w kursie szkoleniowym, przez który Cię poprowadzę. Jak widać, żadna z umiejętności nie jest w 100%, ponieważ nikt nie jest doskonały i zawsze jest miejsce na ulepszenia, ale masz pomysł!

Księgowość i finanse

%

Prawny

%

ICT

%

Zarządzanie dokumentami

%

Planowanie zasobów

%
FR

Czy jesteś zainteresowany?

Idź na szkolenie i zdobądź własny certyfikat!
Możesz uzyskać dostęp do szkolenia, korzystając z linku poniżej lub przycisku w prawym górnym rogu tej strony. Nie zapomnij o innych zasobach (przyciski Pobieranie i Zasoby zewnętrzne w menu)!

Przybory

Zasoby do pobrania

Zasoby zewnętrzne

W przypadku jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Liceul Tehnologic Petricani

LICEUL TEHNOLOGIC PETRICANI
617315 - Petricani, jud. Neamț


Email: sampetricani@yahoo.com
Tel. / fax: 0233785052

Dofinansowano z programu Unii Europejskiej Erasmus +

Wsparcie Komisji Europejskiej dla powstania tej publikacji nie oznacza poparcia dla treści, które odzwierciedlają jedynie poglądy autorów, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji w niej zawartych.


Jest to OPEN EDUKACYJNY ZASOBÓW stworzony przez zespół SLIDE w ramach projektu SLIDE. Możesz używać, adaptować, powielać i udostępniać dzieło, o ile nie używasz go w celach komercyjnych i wskazujesz twórcę (Zespół projektowy SLIDE 2018-1-RO01-KA201-049382). Więcej informacji TUTAJ.