Cześć, jestem WŁĄCZENIE
ODPOWIEDZIALNY

Nazywam się Alex i tak jak Ty jestem osobą odpowiedzialną za integrację w zespole ds. Internacjonalizacji naszej szkoły. Będę waszym przewodnikiem po kursie integracji i materiałach.

Cieszę się, że tu jesteś, witaj na pokładzie, nowy kolego!

O mnie

Oprócz moich codziennych zadań jako nauczyciela, odpowiadam za zapewnienie wszystkim dostępu do zajęć międzynarodowych. Podejście oparte na równych szansach pozostaje podstawą naszej strategii internacjonalizacji. Każdy uczeń i nauczyciel musi mieć szansę uczestniczyć - jestem tu, aby pomóc. Jestem osobą empatyczną i rozwiązuję problemy.

Moje zadania

W przypadku każdego międzynarodowego działania prowadzonego przez moją szkołę (jako partner lub koordynator, obejmującego wyłącznie mobilności fizyczne lub współpracę online), zazwyczaj:

- zaproponować ogólne środki wsparcia w celu zapewnienia równego dostępu dla wszystkich uczniów i nauczycieli; upewnić się, że procedury wyboru bezpośrednich uczestników działań w zakresie mobilności są uczciwe, przejrzyste i niedyskryminujące.
- identyfikować przypadki uczniów o ograniczonych szansach, oceniać ich potrzeby, sporządzać i wdrażać plany interwencji, określać zasoby i stosować środki wsparcia;
-organizować sesje doradcze z uczniami o ograniczonych szansach i ich rodzinami, a w razie potrzeby z innymi odpowiednimi interesariuszami, którzy mogą pomóc (np. władze lokalne, organizacje przyjmujące, które będą przyjmować osoby ze specjalnymi potrzebami, wspierający nauczyciele);
-organizować dodatkowe sesje przygotowawcze dla uczniów ze specjalnymi potrzebami;
-proponować środki ulepszające materiały dydaktyczne i ćwiczenia, aby mogli z nich również korzystać ci uczniowie;
-zapewnić szczegółową dokumentację i zalecenia dla każdego przypadku;

Moje wykształcenie i doświadczenie

Chociaż nie jest to obowiązkowe, dyplom z psychologii / pedagogiki specjalnej / pomocy społecznej bardzo pomaga, jeśli jesteś na tym stanowisku. Zdarza się, że jestem też tym, co nazywają `` szkolnym mediatorem '' - to znaczy, że zawsze mam kontakt z uczniami o ograniczonych szansach i ich rodzinami.

Moje wady

Mam tendencję do emocjonalnego zaangażowania i czasami jestem obciążony historiami i problemami innych ludzi. Cóż, nie jest to wada sama w sobie - jednak muszę nauczyć się przyznać, że za niektóre aspekty jestem poza moją odpowiedzialnością i ludzie muszą sami decydować o swoich życiowych decyzjach.

Moje kluczowe kompetencje

Oto kluczowe kompetencje, których potrzebujemy jako osoby odpowiedzialne za zapewnienie jakości i które zdobędziesz, biorąc udział w kursie szkoleniowym, przez który Cię poprowadzę. Jak widać, żadna z umiejętności nie jest w 100%, ponieważ nikt nie jest doskonały i zawsze jest miejsce na ulepszenia, ale masz pomysł!

Dbałość o szczegóły

%

Umiejętności komunikacyjne (werbalne i pisemne)

%

Gromadzenie / analiza / interpretacja danych

%

Planowanie i organizowanie

%

Rozwiązywanie problemów, rozsądna ocena

%

Czy jesteś zainteresowany?

Idź na szkolenie i zdobądź własny certyfikat!
Możesz uzyskać dostęp do szkolenia, korzystając z linku poniżej lub przycisku w prawym górnym rogu tej strony. Nie zapomnij o innych zasobach (przyciski Pobieranie i Zasoby zewnętrzne w menu)!

Przybory

Zasoby do pobrania

 Zasoby zewnętrzne

W przypadku jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Liceul Tehnologic Petricani

LICEUL TEHNOLOGIC PETRICANI
617315 - Petricani, jud. Neamț


Email: sampetricani@yahoo.com
Tel. / fax: 0233785052

Dofinansowano z programu Unii Europejskiej Erasmus +

Wsparcie Komisji Europejskiej dla powstania tej publikacji nie oznacza poparcia dla treści, które odzwierciedlają jedynie poglądy autorów, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji w niej zawartych.


Jest to OPEN EDUKACYJNY ZASOBÓW stworzony przez zespół SLIDE w ramach projektu SLIDE. Możesz używać, adaptować, powielać i udostępniać dzieło, o ile nie używasz go w celach komercyjnych i wskazujesz twórcę (Zespół projektowy SLIDE 2018-1-RO01-KA201-049382). Więcej informacji TUTAJ.