Cześć, jestem KOORDYNATOREM ZESPOŁU

Nazywam się Georgiana i tak jak Ty jestem koordynatorem zespołu ds. Internacjonalizacji naszej szkoły. Będę waszym przewodnikiem po kursie i materiałach koordynujących internacjonalizację.

Cieszę się, że tu jesteś, witaj na pokładzie, nowy kolego!

O mnie

Oprócz moich codziennych zadań jako nauczyciela, jestem odpowiedzialny za zapewnienie internacjonalizacji w naszej szkole.
Przywództwo, ogólny obraz i myślenie strategiczne to moje definiujące cechy. Jestem optymistą i ambitnym, nastawionym na wyniki i rozwiązywanie problemów. Nie lubię gubić się w szczegółach. Mam wielki szacunek dla ludzi, którzy pracują nad ulepszeniami, a nie nad próżnym uznaniem.

Moje zadania

Moje zadania dotyczą głównie zarządzania projektami, ale nie ograniczają się do tego. W pewnym stopniu przypominają również zadania kierownika portfela projektów. Oczywiście moja działalność szkolna ma specyficzne cechy, inne niż ogólne zarządzanie projektami, ale główne zasady nadal obowiązują. Jako koordynator zespołu ds. Internacjonalizacji odpowiadam za:
- wspieranie dyrektora szkoły w opracowywaniu strategii instytucji (w tym celów / założeń / zadań strategicznych) związanych z internacjonalizacją.
- tworzenie, zarządzanie, coaching i szkolenie zespołu ds. internacjonalizacji;
- identyfikacja możliwości międzynarodowego rozwoju szkoły (zaproszenia do projektów, partnerstwa, tworzenie sieci);
- pisanie wniosków projektowych i pozyskiwanie finansowania dla szkoły;
- zarządzanie zatwierdzonymi projektami i wykonanie określonej dokumentacji PM - praca wraz z innymi osobami odpowiedzialnymi w zespole (plan zarządzania projektem, planowanie zasobów, lista kamieni milowych, plan komunikacji i rozpowszechniania itp.);
- nadzorowanie i koordynowanie działań wszystkich członków zespołu podczas realizacji projektu, upewnianie się, że przynosi on oczekiwane rezultaty oraz przestrzegane są postanowienia umowne / prawne.
„Trudna część” bycia koordynatorem zespołu polega na tym, że muszę brać odpowiedzialność za wszystko (w tym za działania innych członków zespołu i partnerów projektu). Ale ogólnie ta aktywność jest bardzo motywująca.

Moje wykształcenie i doświadczenie

Aby być koordynatorem zespołu, konieczne jest posiadanie co najmniej tytułu licencjata. Mój jest w naukach społecznych, ale nie ma to znaczenia w dziedzinie, o ile spełniasz inne kryteria.
Poza tym jestem całkiem dobry w zarządzaniu projektami i jestem certyfikowanym Project Managerem (chociaż moje zadania wykraczają poza zarządzanie projektami), posiadam zaawansowaną znajomość języka angielskiego i mogę korzystać z różnych programów i narzędzi do zarządzania projektami i zasobami.

Moje wady

Jestem osobą z dużym obrazem i mam tendencję do wyznaczania bardzo ambitnych celów. Nie lubię gubić się w szczegółach, ponieważ skupiam się przede wszystkim na sprawdzaniu rzeczy i konkretnych rezultatów. Z tego powodu często biorę udział w gorących dyskusjach z osobami odpowiedzialnymi za zapewnienie jakości oraz monitorowanie i ocenę, które są bardziej zorientowane na szczegóły. Kiedy widzę szansę na rozwój - jestem w środku - i czasami wywiera to presję na innych członków zespołu. Czy wspomniałem, że też jestem trochę pracoholikiem?

Moje kluczowe kompetencje

Oto kluczowe kompetencje, których potrzebujemy jako koordynatorzy zespołu ds. Internacjonalizacji, a które zdobędziesz, biorąc udział w kursie szkoleniowym, przez który Cię poprowadzę. Jak widać, żadna z umiejętności nie jest w 100%, ponieważ nikt nie jest doskonały i zawsze jest miejsce na ulepszenia, ale masz pomysł!

Przywództwo

%

Zarządzanie czasem i zasobami

%

Wizja i planowanie strategiczne (szerszy obraz)

%

Zarządzanie projektami

%

Znajomość prawa i finansów

%

Czy jesteś zainteresowany?

Idź na szkolenie i zdobądź własny certyfikat!
Możesz uzyskać dostęp do szkolenia, korzystając z linku poniżej lub przycisku w prawym górnym rogu tej strony. Nie zapomnij o innych zasobach (przyciski Pobieranie i Zasoby zewnętrzne w menu)!

Tools

Resources for Download

 External Resources

W przypadku jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Liceul Tehnologic Petricani

LICEUL TEHNOLOGIC PETRICANI
617315 - Petricani, jud. Neamț


Email: sampetricani@yahoo.com
Tel. / fax: 0233785052

Dofinansowano z programu Unii Europejskiej Erasmus +

Wsparcie Komisji Europejskiej dla powstania tej publikacji nie oznacza poparcia dla treści, które odzwierciedlają jedynie poglądy autorów, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji w niej zawartych.


Jest to OPEN EDUKACYJNY ZASOBÓW stworzony przez zespół SLIDE w ramach projektu SLIDE. Możesz używać, adaptować, powielać i udostępniać dzieło, o ile nie używasz go w celach komercyjnych i wskazujesz twórcę (Zespół projektowy SLIDE 2018-1-RO01-KA201-049382). Więcej informacji TUTAJ.