Merhaba ben KAPSAYAN
SORUMLULUK SAHİBİ

Benim adım Alex ve tıpkı sizin gibi okulumuzun uluslararasılaşma ekibinin Kaynaştırma Sorumlusuyum. Kaynaştırma kursu ve materyalleri boyunca rehberiniz olacağım.

Burada olmana sevindim, gemiye hoşgeldin, yeni meslektaşım!

Benim hakkımda

Bir öğretmen olarak günlük görevlerimin yanı sıra, herkesin uluslararası etkinliklere erişimini sağlamaktan sorumluyum. Fırsat eşitliği yaklaşımı, uluslararasılaşma stratejimizin merkezinde yer alır. Her öğrenci ve öğretmenin katılma şansı olmalı - yardım etmek için buradayım. Ben empatik bir insanım ve problem çözücüyüm. 

Görevlerim

Okulum tarafından gerçekleştirilen her uluslararası faaliyet için (bir ortak veya koordinatör olarak, yalnızca fiziksel hareketlilik veya çevrimiçi işbirliğini içeren), genellikle:

- tüm öğrenciler ve öğretmenler için eşit erişim sağlamak için genel destek önlemleri önerin; Hareketlilik faaliyetlerine doğrudan katılanlar için seçim prosedürlerinin adil, şeffaf ve ayrımcı olmadığından emin olun.
- fırsatları azaltan öğrencilerin vakalarını belirlemek, ihtiyaçlarını değerlendirmek, müdahale planları hazırlamak ve uygulamak, kaynakları belirlemek ve destek önlemleri uygulamak;
- imkanları kısıtlı öğrenciler ve aileleri ile ve gerektiğinde yardımcı olabilecek diğer ilgili paydaşlarla (örneğin yerel yönetimler, özel ihtiyaçları olan kişileri barındıracak ev sahibi kuruluşlar, destek öğretmenleri) danışma oturumları düzenleyin;
- özel ihtiyaçları olan öğrenciler için ekstra hazırlık seansları düzenlemek;
- bu öğrenciler tarafından da kullanılabilmeleri için öğrenme materyalleri ve etkinliklerinde iyileştirme önlemleri önerin;
- her vaka için özel dokümantasyon ve tavsiyelerin sağlanması;

Eğitimim ve Uzmanlığım

Zorunlu olmasa da, Psikoloji / Özel Paedagoji / Sosyal Yardım alanında bir derece, bu pozisyondaysanız çok yardımcı olur. Aynı zamanda 'Okul Aracısı' olarak adlandırılan biriyim - bu, fırsatların azaldığı öğrenciler ve aileleri ile her zaman iletişim halinde olduğum anlamına geliyor.

Kusurlarım

Duygusal olarak dahil olma eğilimindeyim ve bazen diğer insanların hikayeleri ve sorunları ile yükümlü oluyorum. Bu kendi başına bir kusur değil - ancak, bazı yönlerin benim sorumluluğumun ötesinde olduğunu ve insanların kendi yaşam kararlarını kendilerinin alması gerektiğini kabul etmeyi öğrenmem gerekiyor.

Temel Yetkinliklerim

İşte kalite güvence sorumluları olarak ihtiyacımız olan ve size rehberlik edeceğim eğitim kursunu takip ederek kazanacağınız temel yetkinlikler. Gördüğünüz gibi hiçbir beceri% 100 değil, çünkü hiç kimse mükemmel değil ve her zaman iyileştirme için yer var, ama sizde bir fikir var!

Detaylara dikkat

%

İletişim Becerileri (Sözlü ve Yazılı)

%

Veri toplama / analiz / yorumlama

%

Planlama ve organizasyon

%

Problem çözme, sağduyu

%

İlgileniyor musunuz?

Eğitim kursuna gidin ve kendi sertifikanızı kazanın!
Eğitime aşağıdaki bağlantıyı veya bu sayfanın sağ üst köşesindeki düğmeyi kullanarak erişebilirsiniz. Diğer kaynakları (menüdeki İndirmeler ve Harici Kaynaklar düğmeleri) unutmayın!

Araçlar

İndirme Kaynakları

Dış kaynaklar

Herhangi bir sorunuz için yardım etmek için buradayız.

Liceul Tehnologic Petricani

LICEUL TEHNOLOGIC PETRICANI
617315 - Petricani, jud. Neamț


Email: sampetricani@yahoo.com
Tel. / fax: 0233785052

Avrupa Birliği Erasmus + Programı tarafından finanse edilmektedir

Avrupa Komisyonu'nun bu yayının üretimi için verdiği destek, yalnızca yazarların görüşlerini yansıtan içeriklerin onaylandığı anlamına gelmez ve burada yer alan bilgilerin herhangi bir şekilde kullanılmasından Komisyon sorumlu tutulamaz.


Bu, SLIDE Projesi kapsamında SLIDE ekibi tarafından oluşturulan bir AÇIK EĞİTİM KAYNAĞIDIR. Çalışmayı ticari olarak kullanmadığınız ve oluşturucuyu belirtmediğiniz sürece kullanmak, uyarlamak, çoğaltmak ve paylaşmakta özgürsünüz (SLIDE Proje Ekibi 2018-1-RO01-KA201-049382). Daha fazla bilgi BURADA.