Merhaba, EKİP KOORDİNATÖRÜ benim

Benim adım Georgiana ve tıpkı sizin gibi okulumuzun uluslararasılaşma ekibinin koordinatörüyüm. Uluslararasılaşma Koordinasyon Kursu ve materyalleri aracılığıyla rehberiniz olacağım.

Burada olmana sevindim, gemiye hoşgeldin, yeni meslektaşım!

Benim hakkımda

Bir öğretmen olarak günlük görevlerimin yanı sıra, okulumuzda Uluslararasılaşmanın gerçekleşmesini sağlamaktan sorumluyum.
Liderlik, büyük resim ve stratejik düşünme benim tanımlayıcı özelliklerimdir. İyimser ve hırslıyım, sonuçlara ve sorunları çözmeye odaklıyım. Detaylarda kaybolmayı sevmiyorum. İyileştirme için çalışan ve boşuna takdir edilmek için çalışan insanlara büyük bir saygım var.

Görevlerim

Görevlerim esas olarak Proje Yönetimi alanındadır, ancak buna indirgenmedi. Bir dereceye kadar Proje Portföy Yöneticisinin görevlerine de benziyorlar. Tabii ki, bir okuldaki faaliyetimin genel proje yönetiminden farklı belirli özellikleri vardır, ancak ana ilkeler hala geçerlidir. Uluslararasılaştırma Ekibi koordinatörü olarak şunlardan sorumluyum:
- Okul müdürünün uluslararasılaşma ile ilgili kurumların stratejisini (stratejik amaçlar / hedefler / hedefler dahil) geliştirmesini desteklemek.
- uluslararasılaştırma ekibini kurmak, yönetmek, koçluk yapmak ve eğitmek;
- Okulun uluslararası gelişimi için fırsatların belirlenmesi (proje çağrıları, ortaklıklar, ağ oluşturma);
- proje başvuruları yazmak ve okul için finansman sağlamak;
- onaylanan projeleri yönetmek ve belirli Koruyucu Bakım belgelerini yapmak - ekipteki diğer sorumlularla birlikte çalışmak (Proje Yönetim Planı, Kaynak Planlama, Kilometre Taşları Listesi, İletişim ve Yaygınlaştırma Planı, vb.);
- Bir projeyi uygularken tüm ekip üyelerinin faaliyetlerini denetlemek ve koordine etmek, beklenen sonuçları verdiğinden ve sözleşme / yasal hükümlerin karşılandığından emin olmak.
Ekip koordinatörü olmanın 'sert yanı' her şey için sorumluluk almam gerekmesidir (diğer ekip üyelerinin ve proje ortaklarının eylemleri dahil). Ancak genel olarak etkinlik çok motive edicidir.

Eğitimim ve Uzmanlığım

Takım Koordinatörü olmak için en az Lisans Derecesi gereklidir. Benimki Sosyal Bilimler alanında, ancak diğer kriterleri karşıladığınız sürece alan önemli değil.
Ayrıca, Proje Yönetimi konusunda oldukça iyiyim ve sertifikalı bir Proje Yöneticisiyim (görevlerim proje yönetiminin ötesine geçmesine rağmen), ileri düzeyde İngilizce becerilerine sahibim ve çeşitli PM ve kaynak yönetimi yazılımları ve araçlarını kullanabilirim.

Kusurlarım

Ben büyük resimli bir insanım ve çok hırslı hedefler koyma eğilimindeyim. Bir şeyin yapıldığını ve somut sonuçları görmek birincil odak noktam olduğu için ayrıntılarda kaybolmaktan hoşlanmıyorum. Bu nedenle, daha detay odaklı olan Kalite Güvence ve İzleme ve Değerlendirme Sorumluları ile hararetli tartışmalara giriyorum. Geliştirme fırsatı gördüğümde - varım - ve bazen bu diğer ekip üyeleri üzerinde baskı oluşturuyor. Ben de biraz işkolik olduğumdan bahsetmiş miydim?

Temel Yetkinliklerim

İşte uluslararasılaşma ekip koordinatörleri olarak ihtiyacımız olan ve size rehberlik edeceğim eğitim kursunu takip ederek kazanacağınız temel yetkinlikler. Gördüğünüz gibi hiçbir beceri% 100 değil, çünkü hiç kimse mükemmel değil ve her zaman iyileştirme için yer var, ama sizde bir fikir var!

Liderlik

%

Zaman ve Kaynak Yönetimi

%

Vizyon ve Stratejik Planlama (Büyük Resim)

%

Proje Yönetimi

%

Hukuk ve finans anlayışı

%

Got You Interested?

Eğitim kursuna gidin ve kendi sertifikanızı kazanın!
Eğitime aşağıdaki bağlantıyı veya bu sayfanın sağ üst köşesindeki düğmeyi kullanarak erişebilirsiniz. Diğer kaynakları (menüdeki İndirmeler ve Harici Kaynaklar düğmeleri) unutmayın!

Araçlar

İndirme Kaynakları

Dış kaynaklar

Herhangi bir sorunuz için yardım etmek için buradayız.

Liceul Tehnologic Petricani

LICEUL TEHNOLOGIC PETRICANI
617315 - Petricani, jud. Neamț


Email: sampetricani@yahoo.com
Tel. / fax: 0233785052

Avrupa Birliği Erasmus + Programı tarafından finanse edilmektedir

Avrupa Komisyonu'nun bu yayının üretimi için verdiği destek, yalnızca yazarların görüşlerini yansıtan içeriklerin onaylandığı anlamına gelmez ve burada yer alan bilgilerin herhangi bir şekilde kullanılmasından Komisyon sorumlu tutulamaz.


Bu, SLIDE Projesi kapsamında SLIDE ekibi tarafından oluşturulan bir AÇIK EĞİTİM KAYNAĞIDIR. Çalışmayı ticari olarak kullanmadığınız ve oluşturucuyu belirtmediğiniz sürece kullanmak, uyarlamak, çoğaltmak ve paylaşmakta özgürsünüz (SLIDE Proje Ekibi 2018-1-RO01-KA201-049382). Daha fazla bilgi BURADA.